Építőipari vita
TSZSZ-eljárás építőipari jogvitákban
Tanácsadás és képviselet kivitelezőknek
Mi történik, ha nincs aláírt teljesítésigazolás?
Az építőipari jogviták jelentős része abból indul, hogy a teljesítésigazolás nem kerül aláírásra. Még ha a munka el is készült, a megrendelő nem ismeri el azt, vagy nem hajlandó kifizetni az elvégzett munkát.
Ilyenkor a projekt megakadhat, a kivitelező pedig kiszolgáltatott helyzetbe kerül. Ekkor a következő lépés már nem műszaki, hanem jogi kérdés.
Mi az a TSZSZ-eljárás, és miért fontos most?
A Teljesítésigazolási Szakértői Szerv (TSZSZ) eljárása független szakértői véleményt ad arról, hogy a teljesítés megfelelt-e a szerződéses előírásoknak. 2023 végétől ez az eljárás önálló peres eljárásként is folytatható, új lehetőséget biztosítva a kivitelezők számára.
Ha a TSZSZ szakértője a teljesítés mellett foglal állást, az igényérvényesítés jogi alapja erősebb és az eljárás jellemzően gyorsabbá válhat, így a kivitelezők számára komoly előnyt jelenthet.
Miért nem csupán adminisztratív lépés?
A TSZSZ-eljárás nem egy formaság. Bár gyorsabb lehet a hagyományos peres útnál, mégis átgondolt előkészítést igényel. Fontos, hogy mikor és hogyan indítjuk el az eljárást, és az sem mindegy, hogy ki képviseli az ügyet.
Mikor érdemes megkeresni bennünket?
Ha a teljesítés vitás, érdemes időben jogi szakvéleményt kérni – akár a TSZSZ-eljárás előtt is.
Egy gyors konzultáció alkalmával segítünk átlátni, hogy van-e helye jogi lépéseknek, és hogyan célszerű azt megtenni a lehető leggyorsabb és leghatékonyabb eredmény érdekében.
Miben tudunk segíteni?
Szolgáltatásunk során átfogó jogi tanácsot adunk, segítünk a szükséges dokumentáció előkészítésében és képviseljük érdekeit a TSZSZ-eljárás során, hogy biztos alapokra építhesse igényét.
Ha teljesítési vita merült fel, kérjen jogi tanácsot a TSZSZ-eljárás és a peres lehetőségek kapcsán.